Ümit Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Tolunay Kafkas’tan Yusuf Demir açıklaması Açıklaması

Ümit Ulusal Futbol Grubu Teknik Yöneticisi ve Genç Ulusal Gruplar Sorumlusu Tolunay Kafkas, Galatasaraylı futbolcu Yusuf Demir’in Türk Ulusal Ekibi’ne kazandırılma ihtimalinin olması durumunda Türkiye Futbol Federasyonu ile sarı-kırmızılı kulübün durumu çözeceğini söyledi.

Kafkas, Gürcistan ile 27 Eylül Salı günü yapılacak hazırlık maçı öncesi Riva’daki Hasan Doğan Ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Tolunay Kafkas, Galatasaray’ın yeni transferi Türk asıllı Avusturyalı futbolcu Yusuf Demir’in yerli statüsünde oynayamaması üzerine gelişen gündemle ilgili soruya cevap verdi.

Gürcistan maçı

Kafkas, Gürcistan karşılaşmasında savunmada 3’lü oynamayı düşündüklerini lisana getirdi.

Kamp devrinin uygun geçtiğini anlatan Kafkas, “Geçen yıldan 7-8 kişi ve yeni oluşacak kümeye eklenen arkadaşlarımız var. Bilhassa bu 1 haftalık süreçte oyun ideolojimizi, baskı, geçiş ve tedbir alma üzere hususlar üzerinde ağırlaştırarak idmanlarımızı devam ettiriyoruz. Gürcistan maçında elimizdeki forvet, forvet ardı oyuncular ve stoperlerin kaliteli olmasından ötürü üçlü oynamayı düşünüyoruz. Saha dizilişleri değerli değil lakin oyun ideolojisi manasında biraz sistemsiz oynamaya devam etmeye çalışıyoruz. Bu bir haftada sığdırabildiğimiz her bahis başlığını idmanlarda yapmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

“Dönemimde 13-14 oyuncu A Ulusal Kadro’ya yükseldi”

Tolunay Kafkas, kendi devrinde ümit ulusal kategorisinden 13-14 oyuncunun A Ulusal Kadro’ya yükseldiğini ve bununla gurur duyduğunu kaydetti.

Ümit Ulusal Kadro’dan birçok oyuncuyu A Ulusal Grup’ya gönderdiklerini hatırlatan Kafkas, “Ümit Ulusal Ekip, çok değerli bir yer. Bilhassa bir geçiş yeri. Benim dönemimde 13-14 oyuncu A Ulusal Kadro’ya yükselme başarısı gösterdi. Bu da benim için bir gurur kaynağı. Çok keyifli oluyoruz. A Ulusal Grup havuzunu genişletmek, oradaki rekabet ortamını daha da artırmak, belirli durumlarda oyuncu sayısının fazla olması öncelikli amaçlarımız. Bundan ötürü çok memnunum.” tabirlerini kullandı.

Kaynak: AA / Emrah Oktay – Spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir