TOGG T10X ile elektrikli SUV segmentinde pazar lideri oldu

Togg’dan yapılan açıklamaya nazaran, “bir arabadan fazlası” maksadıyla çıktığı yolda Türkiye’nin doğuştan elektrikli birinci akıllı aygıtı T10X’i kullanıcılarla buluşturmaya devam eden Togg, yalnızca 2 ayda gerçekleştirdiği satışlarla elektrikli SUV segmentinde pazar lideri olma başarısını gösterdi.

Togg, mayıs ve haziran aylarında 808 adet T10X satışı ile, elektrikli C-SUV segmentinde yüzde 28,9’luk payla pazar lideri oldu.

C-SUV segmentinde ise yüzde 28,9’luk hisseye ulaştı. T10X, toplam elektrikli SUV pazarında da yüzde 15’lik pazar hissesi ile haziran sonu prestijiyle liderliğe yerleşti.

Togg

Togg, fikri mülkiyet haklarına Türkiye’nin sahip olduğu, global ölçekte rekabet edecek küresel USECASE Mobility markası olarak konumlanıyor. 25 Haziran 2018’de kurulan Togg, Anadolu Kümesi Holding AŞ, BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ, Turkcell Bağlantı Hizmetleri AŞ, Güçlü Holding AŞ ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin güç birliğiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Togg alt markaları Trugo ve Trumore’la birlikte akıllı ve irtibatlı arabalar etrafında oluşturduğu ekosistem dahilinde yeni teknolojiler, hizmetler, kullanıcı tecrübeleri ve yeni iş modelleri geliştiren şirket, C segmentindeki birinci akıllı aygıt olan T10X’in pazara sunulmasından sonra yeniden C segmentindeki Sedan ve C-X Coupe modellerini üretim sırasına alacak.

Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV’nin de aileye katılmasıyla tıpkı DNA’yı taşıyan ve 5 modelden oluşan eser gamı tamamlanacak. Togg, 2030’a kadar ortak platform kullanarak 5 farklı model ve toplam 1 milyon adet araç üretmeyi planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir