Sözcü yazarı Doğru: Gazeteciyiz diyorlar, konsomatrisler, iktidar rahatlatıyorlar!

Sözcü müellifi Necati Doğru, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın gazeteciler Ahmet Hakan ve Abdulkadir Selvi ile ortasında geçen diyalogu hatırlatarak, “Konsomatris gazeteci!” dedi.

Sözcü muharriri Hakikat bugünkü yazısında birtakım gazetecileri eleştirdi. “Gazeteciyiz diyorlar. Konsomatrisler. İktidar rahatlatıyorlar” diyen Gerçek, “Ahmet, Mehmet, Mahmut, Hande, Zafer, Okan, Yavuz, Hilal, Abdülkadir, Nagehan, Kübra, Nasuhi say say bitmez. Son 20 yılda sayıları yüzde 1000 artış gösterdi” diye yazdı.

“Köşeleri tuttular. TV’leri kapladılar. Ar damarlar çatladı” diyen Hakikat, yazısının devamında şunları kaydetti:

“TV ekranında “ağzından çıkan her kelam kanun sayılan” iktidar partisi lideri ile birlikte oturmuşlar. Yayın yapıyorlardı. Hedefleri, gazeteciliğin temeli olan gizleneni, saklananı, berbata gideni,  çalanı, çaldırılanı ortaya çıkartmak değildi. Gazetecilik imajı altına gizlenip konsomatrislik yapmaktı.

Moral yükseltmek. Rahatlatıp göze girmekti. Al sana bir konsomatris gazeteci sorusu: ‘Şehir hastanelerini muhalefet sözcüleri eleştiriyordu… Sesleri biraz kesildi… Siz bunu nasıl karşılıyorsunuz efendim…’

Ve al sana yanıt: ‘Abdülkadir! Ahmet Bey’e bak. O gereğini yazıyor. Sen de durma. Gereğini yaz…’

İktidar partisinin lideri, teorik olarak 80 milyon insanın izleyebileceği bir ortamda karşısına gazeteci diye oturttuklarına ‘gereğini yap talimatını…’  nasıl verebiliyor? Zira gazeteci Ahmet, çabucak ayağa kalkıp; ‘Sayın Cumhurbaşkanı ne münasebet, ben hiçbir vakit bir iktidar partisi temsilcisi üzere davranarak muhalefete gereğini yapmadım, yapmam… Ben yalnızca halktan saklananları, gizlenenleri bulur yazarım… Sizi kınıyorum. Bu toplantıyı terk ediyorum…’ diyemedi.

Ahmet, sağıra yattı. Abdülkadir de pişkin! Kalemlerini vidaladıkları ‘konsomatris gazetecilik’ zincirlerini kırıp atabilselerdi o toplantıda; muhalefetin Meclis’e taşıdığı ‘şehir hastaneleri anatomisini’ deşip sergileyebilecek soruları sıralarlardı.”

Yazının tamamını okumak için .


TIKLAYIN – Ahmet Hakan: Daima gereğini yaptım, yaparım, yapacağım

TIKLAYIN – Erdoğan’la canlı yayın notlarını yazan Selvi, “Köşenden gereğini yapacaksın” kelamına değinmedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir