Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong: Eşcinselliği suç olmaktan çıkaracağız

T24 Dış Haber

Singapur Başbakan Lee Hsien Loong, ülkede “erkekler ortasındaki cinsel alakayı kabahat olmaktan çıkaracağını” söyledi. Loong, “Bunun yapılacak hakikat şey olduğuna ve birden fazla Singapurlunun kabul edeceği bir şey olduğuna inanıyorum” tabirini kullandı.

Başbakan Loong, bugün yaptığı açıklamada, Singapur’un erkekler ortasındaki cinsel alakayı cürüm olmaktan çıkaracağını söyleyerek, kent devletindeki toplumun eşcinsel insanları daha fazla kabul etmeye başladığını tabir etti.

Newsd.in’de yer alan habere nazaran hükümetin, kent devletinin “bir erkek ve bir bayan ortasındaki evlilik tanımı” olarak kabul edilen yasal evlilik tarifini değiştirme niyetinde olmadığını da kelamlarına ekledi.

Başbakan Lee Hsien Loong, yıllık ulusal gün mitinginde yaptığı konuşmada, “Bunun yapılacak hakikat şey olduğuna ve birçok Singapurlunun kabul edeceği bir şey olduğuna inanıyorum” dedi ve “erkekler ortasındaki seksi hata sayan” hükümetin ceza kanununun 377A Kısmını yürürlükten kaldıracağını da kelamlarına ekledi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir