Galatasaray’da Cengiz Ünder sesleri!

Sezon başında kadrosuna Icardi, Mertens ve Mata üzere yıldızları katan Galatasaray’ın güç da olsa yeni gayesi Cengiz Ünder.

Sarı kırmızılılar ulusal oyuncuyu devre ortasında kiralık olarak takımına katmak istiyor. Bu dönem 8+3 kuralı nedeniyle büyük dert çeken ve orta transfer periyodunda yerli oyuncu kalitesini artırmak isteyen Galatasaray, ulusal futbolcuyu takımına katmak için harekete geçti.

Spor Arena’dan Ali Naci Küçük’ün haberine nazaran Cengiz’in Olympique Marsilya Teknik Yöneticisi Igor Tudor ile yıldızının uyuşmaması üzerine harekete geçen Cimbom’un amacı yarım dönem ya da 1.5 yıllığına kiralamak.

Ara transfer devrinde yerli oyuncu kalitesini artırmak isteyen Galatasaray, ulusal futbolcuyu kiralamak için harekete geçti. Sarı kırmızılı kulübün, Cengiz’e olan ilgisi ise yeni değil. Dönem başında da Cengiz için nabız yoklayan Galatasaray, ulusal futbolcunun ‘Kariyerimi Avrupa’da sürdürmek istiyorum” kelamları üzerine bu transfer için ısrarcı olmamıştı.

65’te oyuna aldı 83’te çıkardı

Ancak dönemin başlaması ile Marsilya’da, Cengiz’in teknik yöneticisi Igor Tudor ile yıldızının uyuşmaması Galatasaray’ı tekrar harekete geçirdi.

Fransa liginin 3. haftasında oynanan Nantes maçında Tudor, Cengiz’i 65. dakikada oyuna sokup 83’te kenara almıştı. Yalnızca 18 dakika alanda kalmasına Cengiz reaksiyon göstermişti. Hafta sonunda Olympique Lyon maçına 11’de başlayan Cengiz, 61’de yeniden oyun kenarına alındı.

Tudor, Marsilya’da dönem başından bu yana Cengiz Ünder’e Şampiyonlar Ligi maçları da dahil toplam 702 dakika mühlet verdi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir