Borç batağındaki AKP’li belediye festivallere milyonlar harcamış

AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni inceleyen Sayıştay, belediyenin temsil, merasim, ağırlama ve tanıtım masraflarında Tasarruf Önlemleri Genelgesi’nde yer alan kararlarına uymadığını tespit etti.

Türkiye’nin en borçlu belediyeleri ortasında bulunan AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi, temsil, merasim, ağırlama ve tanıtım masraflarına milyonlar harcadığı ortaya çıktı.

GÖLGE OYUNLARI ŞENLİĞİNE 3 MİLYON 997 BİN LİRA

AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni inceleyen Sayıştay, belediyenin temsil, merasim, ağırlama ve tanıtım masraflarında Tasarruf Önlemleri Genelgesi’nde yer alan kararlarına uymadığını tespit etti.

Sayıştay’ın 2021 yılı inceleme raporunda harcamalar şöyle sıralandı:

*Bursa Büyükşehir Belediyesi Tasarruf Genelgesi’nin yayım tarihi olan 30 Haziran 2021 tarihinden sonra düzenlenen birçok şenlik ve tertip için hizmet alımı yapmıştır.

*Örnek olarak; 2021 Yılı 59. Milletlerarası Bursa Şenliği, 25. Memleketler arası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği ve 19. Milletlerarası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Şenliği (Sözleşme bedeli: 3 milyon 997 bin 200 TL), 11. Bursa Memleketler arası Fotoğraf Şenliği (Sözleşme bedeli: 1 milyon 184 bin 755), Makedonya ve Kosova’da Düzenlenen Sünnet Şöleni Tertibi (240 bin TL), Fotoğraf Maratonu Tertibi (Tutarı: 111 bin 850 TL), Çocuk Şenliği Tertibi (Tutarı: 118 bin 250 TL), Bandolar Şenliği (Tutarı: 115 bin 250 TL), Uçurtma Şenliği Tertibi (Tutarı: 85 bin TL) sayılabilir.

SOSYAL ETKİNLİKLER İÇİN KAHVE, ALTIN, FİNCAN, MUHTARLARA SAAT…

“Yine Genelge’nin yayım tarihinden sonra Kamu Yönetimi tarafından ikram olarak verilmek üzere taşınır alımları yapılmıştır.

Örnek olarak; toplumsal etkinliklerde kullanılmak üzere altın alınması (83 bin 175 TL), aktiflik ve merasimlerde (nişan, nikah gibi) ikram edilmek üzere Türk kahvesi fincan seti satın alınması (57 bin TL) ve Stratejik Karar Almada Saha Tahlil ve Raporlama Hizmeti işinde vatandaşa verilmek üzere paketi baskılı kahve satın alınması (91 bin 850 TL), temsil, ağırlama ve tanıtım kapsamında başkanlık makamına gelen konuklara sunulmak üzere ipek kumaşa baskılı tablo alınması (117 bin 900 TL), muhtarlara dağıtılmak üzere bin. 200 adet saat alınması (48 bin TL) sayılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir