4 ikiz kardeş, aynı yerde asker

Acemi birliklerinin akabinde Tokat Vilayet Jandarma Komutanlığı’nda usta birliklerini tamamlamak için gelenler ortasında, 3’ü tek yumurta ikizi olmak üzere 4 ikiz kardeş de yer aldı. Tek yumurta ikizleri Fırat-Ferhat Aktaş, Mert-Efe Işık ve Furkan-Enes Han ile çift yumurta ikizleri Mehmet-Ali Ceylan Tokat birebir birlikte buluştu.

İl Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret eden Vali Numan Hatipoğlu, Vilayet Jandarma Kumandanı Albay Bahri Bostancı askerlerle öğlen yemeğinde bir ortaya geldi. Vali Numan Hatipoğlu, “Tokat’ta gençlerimiz askerlik hizmetlerini ifa ediyorlar. İnşallah kazasız ve meselesiz bir biçimde tezkerelerini alırlar, annelerine, babalarına kavuşurlar” dedi.

Askerlerden Ferhat Aktaş, “İkiz kardeşimle birebir yerde misyon yapmak çok hoş bir his, yabancılık çekmiyoruz. Kumandanlarımız çok sık bizi karıştırıyorlar. Ben burada alay çaycısıyım. Çay getirirken kumandanların şahsî bardakları oluyor. Bana söylüyorlar, ancak kardeşim yanlış bardak götürüyor. Bazen bu türlü karışıklıklar oluyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir