Yakın tarihin unutulmaz operasyonu beyaz perdeye taşındı! “49” filmi 20 Ocak’ta vizyona giriyor

Başrolünde İsmail Hacıoğlu, Hande Doğandemir, Sinan Tuzcu, Doğukan Polat, Hasan Küçükçetin ve Kerem Alışık’ın yer aldığı ’49’, 2014 yılında Musul’a saldıran DEAŞ militanlarının Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’nda misyonlu 49 Türk vatandaşını esir almasının akabinde yaşananları bahis ediniyor.

20 OCAK’TA SİNEMALARDA

Uzun süren ön hazırlık ve araştırma periyodunun akabinde senaryosu Barış Erdoğan ve İlker Arslan tarafından kaleme alınan ’49’un direktörlüğünü Hakan İnan üstlendi. Sarsıcı bir kıssayı birbirinden etkileyici oyuncu performansları ve hiç düşmeyen bir tempo ile anlatan ’49’, yeni dönemde sinema izleyicisinin en merak ettiği projelerin başında geliyor.

Prodüksiyon kalitesi, etkileyici görsel efektleri ve gerçek bir öyküden uyarlanan senaryosu ile ’49’, 20 Ocak 2023’te sinemalarda.

49’UN ÖYKÜSÜ

11 Haziran 2014’te binlerce kişilik DEAŞ gücü, Irak’ın Musul kentine saldırdı. Lokal güvenlik güçlerince kenti terk edince Musul, DEAŞ’ın eline geçti. Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu, DEAŞ militanları tarafından işgal edildi ve 49 işçi rehin alındı. ’49’ sineması, Musul’da DEAŞ tarafından esir alınan 49 Türk vatandaşını kurtaran MİT mensuplarının gerçek öyküsünü anlatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir