Instagram’da yeni dönem

Instagram, yaptığı açıklamada platforma ‘Sessiz Mod’ isimli bir özellik getirdiğini duyurdu. Bu modun, uygulama kullanımına orta vermek isteyen kullanıcılar için epey faydalı olabileceği görüldü.

‘Sessiz Mod’, gelen bildirimleri susturabilecek ve DM’leri de otomatik olarak yanıtlayacak. Ayrıyeten durumunuzu sessiz modda olarak yaparak uygulamada etkin olmadığınızı arkadaşlarınıza bildirebilecek. Şirket, özelliğin gece geç saatlerde uygulamada vakit geçirenlerin işine yarayabileceğini düşünüyor.

İçerik gizlenebilecek

Instagram, kullanıcıların gördükleri içerikler üzerinde daha fazla denetim sahibi olması için de bir özellik getirdiğini aktardı. Artık, keşfet kısmında görmek istemediğini birden fazla içeriği tıpkı anda seçerek gizleyebileceksiniz.

Webtekno’nun haberinde yer verdiği ayrıntılarda özelliği kullanmak için keşfet kısmından bir gönderiyi seçip, ‘İlgilenmiyorum’ butonuna basmanız, daha sonrasında ise alt kısımda beliren kısımdaki ‘Diğerlerini gizle’ seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Çocukların güvenliği için özellik

Son olarak Instagram, ebeveynlerin gençlerin uygulamayı kullanımı konusunda daha bilgili olmasını da sağlamak için yeni bir özellik de getirdi. Artık ebeveynler, çocuklarının engellediği hesapları görebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir