Ihlamurun kilosu 400 TL’ye satılıyor

Soğuk algınlığı ve grip rahatsızlığında en çok tercih edilen bitki olan ıhlamur, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde, teneffüs yollarının rahatlatılmasında da tercih ediliyor.

Güzel kokusu ve tadıyla vatandaşlarca en çok tercih edilen bitkilerden olan ıhlamur, Kayseri’de kilosu 400 TL’ye satışa sunuluyor.

Ihlamurun yararının saymakla bitmeyeceğini söyleyen Aktar Mehmet Korkusuz, içiminin ağır olmasından ötürü en çok çiçek ıhlamurun tercih edildiğini belirtti.

Korkusuz, “Ihlamurda en çok sattığımız çiçek ıhlamur. Onun rengi daha hoş çıkar ve daha güzel bir aroması var. İçimi de daha hoş. Bu çiçek ıhlamur, çok güç toplanılan bir eser. Yapraklı ıhlamurdan çiçekler tek tek ayrıldığı için zahmetli oluyor. O nedenle şu anda fiyatı âlâ durumda. Geçen sene 300 TL’ye satıyorduk. Bu sene de 400 TL oldu.

Biraz zahmetli, personelliği çok, aroması çok yüksek. İçimi çok hoş. Bu nedenle çok tercih ediliyor. Zati en çok sattığımız da çiçek ıhlamur. Vatandaşlarımız çiçek ıhlamuru çok fazla bilmiyor, bize soruyorlar. Biz de kendilerine çiçek ıhlamuru öneriyoruz. Fiyatımız da uygun. Müşterilerimize her vakit çiçek ıhlamuru tercih etmelerini öneriyoruz. Kendilerine de zati sorduklarında çiçek ıhlamuru veriyoruz” tabirlerini kullandı.
Aktar Korkusuz, vatandaşlara kullanmak istedikleri bitkileri ve aktar materyallerini de güvendikleri yerlerden temin etmeleri tavsiyesinde bulundu.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir