Fossil imzalı yenilenmiş Gen 6 akıllı saat duyuruldu

Fossil, modaya uygun akıllı saat estetiğiyle dikkat çeken Gen 6 Wellness Edition’ı tanıttı. Fitness odaklı olan Gen 6, sportif ve ince ayarlı bir dizayna sahip. 

GEN 6 WELLNESS EDITION’IN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

Shiftdelete.net’in haberine göre yeni Gen 6 Wellness Edition şık, kavisli ve paslanmaz çelik kenarlarıyla güncellenmiş bir dizayna sahip. Bu da onu en düzgün görünümlü Wear OS akıllı saatlerden biri yapıyor. Gen 6, 1.28 inç ekrana sahip 44 mm’lik bir kasa içinde geliyor.

Snapdragon 4100+ tarafından desteklenen bu aygıt Google’ın akıllı saat işletim sistemi olan Wear OS 3 ile birlikte geliyor. Ayrıyeten 1 GB RAM ve 8 GB depolama alanına sahip. Bununla birlikte Gen 6 Wellness Edition YouTube Music, Spotify ve Facer üzere uygulamaları destekliyor.

Fossil Gen 6 Wellness Edition’ın öne çıkan öbür özellikleri ise kan oksijen düzeyi ölçümü, kalp atış suratı, otomatik antrenman algılama ve VO2 Max kullanarak kardiyo fitness varsayımları dahil olmak üzere sıhhat ve fitness bilgilerini kaydeden Wellness isimli uygulamaya sahip.

ANTRENMANLARI OTOMATİK ALGILIYOR

Bu uygulama ayrıyeten, idmanların dışında gelişmiş uyku takibi de sağlıyor. Ek olarak, Gen 6 Wellness Edition, bir idman sırasında kalp atış suratınızı daima olarak takip ederken hareketlerinize bağlı olarak idmanları otomatik olarak değiştirebiliyor.

Pek çok akıllı saat, bu özellikleri yıllar evvel zati getirdi. Lakin Fossil’in daha evvel kullanmış olduğu Wear OS 2 ve daha eski Snapdragon Wear yongaları yüzünden bu özelliklerin gelmesi gecikti.

Fossil Gen 6 Wellness Edition, Siyah, Gümüş ve Pembe Altın olmak üzere üç renk seçeneğiyle gelecek. Birden fazla kayış seçeneğine sahip olan Gen 6, 17 Ekim’den itibaren 299 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir