FarmVille 3 çıktı

Zynga Inc. bugün itibarıyla ünlü FarmVille serisinin yepyeni oyunu FarmVille 3’ün dünyada çapında yayınlandığını duyurdu. Tarım simülasyonuna dayalı sosyal bir oyun olan Farmville 3, iOS ve Android cihazların yanında Mac M1 modelleriyle uyumlu olarak yayınlandı.

İlk versiyonu 2009 yılında Facebook’ta yayınlanan FarmVille,12 yıllık bu süreçte Facebook, web ve mobil platformlarda dünya çapında 700 milyonun üzerinde kuruluma ulaştı.

Oyunculara gerçek zamanlı olarak sanal mahsul yetiştirme ve birlikte dijital çiftlikler kurma yeteneği sunan FarmVille, FarmVille 2, FarmVille 2: Country Escape ve FarmVille 2: Tropic Escape’den oluşan seriye son eklenen ve Zynga Helsinki tarafından geliştirilen bir oyun olan FarmVille 3, klasik çiftlik kurma türünü yeniden keşfederken mobil oyunların modern mekaniklerinden faydalanmayı da amaçlıyor.

FarmVille oyuncularının çok sevdiği karakterlerden Marie, oyuncuları karşılamak ve yeni FarmVille oyuncularına çiftliklerini inşa ederken yol göstermek için geri dönüyor. Marie’ye farklı özellik ve becerilere sahip çiftlik işçileri de eşlik ediyor. Bu karakterler oyunculara oyundaki yeni özelleştirilebilir çiftlikler ve hayvancılık aksiyonları gibi konularda yardımcı oluyorlar.

FarmVille’in yeni dünyasında 150’yi aşkın farklı ırktan yavru hayvan sahiplenilmeyi bekliyor. Oyuncular yavruları besleyebiliyor, büyütebiliyor ve bunun karşılığında yün veya tereyağı gibi çiftlik ürünleri ile ödüllendirilebiliyorlar.

Zynga Publishing Başkanı Bernard Kim, oyunla ilgili olarak, “FarmVille 3, şimdiye kadar yüz milyonlarca oyuncunun severek bir parçası olduğu macera, sosyalleşme ve çiftçilik ruhundan oluşan FarmVille evreninin hem görsel hem de oynanış olarak tamamen yenilenmiş versiyonu” dedi.

FarmVille 3 oyunun özellikleri şöyle:

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ 24 saat 24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir