Ekrem İmamoğlu, Umre’ye gidiyor! Yanında iki isim daha olacak

İBB’ye açılan terör soruşturması ve hakkında verilen mahpus cezası kararı nedeniyle gündemden düşmeyen İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, ailesiyle birlikte Umre ziyareti gerçekleştirecek.

SOSYAL MEDYADAN DUYURULDU

Gelişmeyi toplumsal medya hesabından duyuran gazeteci Mehmet Akif Ersoy, yaptığı paylaşımda “Ekrem İmamoğlu yarın anne ve babasıyla birlikte bir umre ziyareti gerçekleştirecekmiş” sözlerini kullandı.

DÜN HAKKINDA YENİ BİR DAVA DAHA AÇILDI

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu hakkında, İçişleri Bakanlığı’nın ihbarı üzerine “ihaleye fesat karıştırma” suçlamasıyla dün dava açıldı. Suçlamanın İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı devrinde gerçekleştirilen bir ihale ile ilgili olduğu belirtilirken, iddianamede İBB Lideri dahil 7 isim hakkında üç yıldan yedi yıla kadar mahpus cezası istendi. Savcılık; İmamoğlu ve 7 isim hakkında kamuoyunda “siyasi yasak” olarak bilinen Türk Ceza Kanunu’nun “Belli hakları kullanmaktan mahrum bırakılma” başlıklı 53. Unsurun uygulanmasını da talep etti.

İMAMOĞLU’NDAN BİRİNCİ TEPKİ

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu hakkında açılan davayla ilgili toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada “Yaklaşık 8 yıl önce Beylikdüzü Belediyesi’nde gerçekleşmiş bir ihale nedeniyle yeni bir yargı süreci başladığını öğrendim. Halbuki bu belge yıllar evvel müfettişlerce incelenmiş ve Danıştay’a gönderilmişti. Danıştay idari açıdan incelemesini tamamladı ve sorun görmedi. İhale süreçlerinde imzam dahi mevcut değil. Ayrıyeten gerek İçişleri Bakanlığı gerek Danıştay 1. Dairesi kararında hakkımda rastgele bir tespit, suçlama ya da kıymetlendirme yapılmadı. Buna karşın, zorlama bir cürüm yaratılmaya çalışılmakta. Hakkımızda illa bir şey bulmak isteyenler artık mevzuyu yargıya taşımış. Her ne hikmetse 2 yıldır savcılıkta bekleyen evrak, bir anda davaya dönüşmüş. Bu kötülüklerin nerelerde planlandığını artık 86 milyon çok uygun biliyor. Not: Bu oyunun görünen imzası yeniden malum müfettişe ait” sözlerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir