Dünya Kupası’ndaki Fas maçı sonrası Cristiano Ronaldo’dan ilk açıklama! “En büyük hayalimdi”

Dünya Kupası tarihinde yarı finale yükselen birinci Afrika kadrosu Fas olurken Portekiz’de büyük hayal kırıklığı yaşandı.

Son 16 çeşidinde oynanan İsviçre maçına Portekiz’de yedek başlayan Cristiano Ronaldo, Fas çabasına de kulübede başlarken 1-0 geriye düşen Portekiz’de Teknik Yönetici Fernando Santos, yıldız futbolcusunu 51. dakikada oyuna sürdü.

Maça girdikten sonra çok istekli olan bir de gol konumunda yararlanamayan Ronaldo, mağlubiyete mani olamazken müsabaka sonrasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Maçın bitimiyle birlikte gözyaşlarına boğulan ve çok üzgün olduğu gözlenen Ronaldo için birinci açıklama sevgilisi ve kardeşinden geldi.

Cristiano Ronaldo’nun sevgilisi Georgina Rodriguez, tribünden izlediği maçın akabinde teknik yönetici Fernando Santos’a reaksiyon gösterdi. ‘Dünyanın en yeterli futbolcusunu, en güçlü silahını küçümseyemezsin.’ diyen Georgina şu sözleri kullandı:

“Aynı vakitte dostun olan teknik yöneticinin bugün makus karar verdi. Senin hayranlık ve hürmet içeren kelamlar söylediğin dostun. Sen oyuna girince her şeyin değiştiğini gören ancak artık çok geç olduğunu fark eden kişi. Dünyanın en güzel oyuncusunu, en güçlü silahını küçümseyemezsin. Seni hak etmeyen birinin yanında duramazsın. Hayat bize dersler veriyor. Bugün biz kaybetmedik, öğrendik. Cristiano, sana hayranız.”

Ronaldo’nun kız kardeşi Elma Aveiro ise ‘Bir adamı öldürdünüz’ diyerek Fernando Santos’u istifaya davet etti.

Elma Aveiro, Instagram’da Ronaldo’nun ağladığı bir fotoğrafa yorum olarak şunları yazdı:

“Bir adamı öldürdünüz, bir ulusal ekibi öldürdünüz, bir ulusu öldürdünüz. Fernando Santos istifa!”

RONALDO’DAN BİRİNCİ AÇIKLAMA

Veda sonrası birinci açıklamasını ınstagram hesabından yapan Cristiano Ronaldo, hakkında çıkan argümanlarla ilgili bir açıklama yaptı.

İşte Cristiano Ronaldo’nun açıklamaları:

“EN BÜYÜK HAYALİM DÜNYA KUPASI’NI KAZANMAKTI”

‘Portekiz ile bir Dünya Kupası kazanmak mesleğimin en büyük ve en tutkulu hayaliydi. Neyse ki Portekiz de dahil olmak üzere milletlerarası alanda birçok kupa kazandım. Ülkemizin ismini dünyanın doruğuna yazdırmak en büyük hayalimdi. Bunun için savaştım. Bu hayal için çok gayret ettim”

“NE YAZIK Kİ BU DÜŞ GERÇEKLEŞMEDİ”

“16 yıl boyunca Dünya Kupası’nda çaba ettim, goller attım, her vakit kusursuz oyuncularla birlikte milyonlarca Portekizli tarafından desteklendim. Elimden gelen her şeyi verdim. Alanda her şeyi denedim. Hengameden asla kaçmadım ve hayalimden vazgeçmedim. Ne yazık ki, bu düş gerçekleşmedi.”

“ÜLKEME ASLA SIRTIMI DÖNMEDİM”

“Öfkeli bir reaksiyon vermek işe yaramazdı. Yalnızca herkesin bilmesini istiyorum ki; çok şey söylendi, çok şey yazıldı, çok spekülasyon yapıldı ancak Portekiz’e olan bağlılığım bir an bile değişmedi. Her vakit, bu ülkenin amaçları için savaştım. Ülkeme, grup arkadaşlarıma asla sırtımı dönmedim.”

“HERKES KENDİ DERSİNİ ÇIKARACAKTIR”

“Şimdilik söylenecek çok fazla bir şey yok. Teşekkürler Portekiz. Teşekkürler Katar. Düşüm, hala devam ediyorken çok hoştu. Artık, vakit en büyük rehberimiz olacak. Herkes kendi dersini çıkaracaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir