Böyle kin, böyle nefret görülmedi! Kocasını öldürmek için limonatasına öyle bir şey karıştırdı ki, duyan bu kadar da olmaz dedi

ABD’nin California eyaletinde yaşayan 46 yaşındaki dermatolog, kocasını lavabo açıcıyla zehirlemeye çalışmakla suçlanıyor.

Orange County Bölge Savcılığı’na nazaran, California’lı bir dermatolog, büyük heyet tarafından kocasını sıvı lavabo açıcıyla zehirlemeye çalışmakla suçlanıyor.

Çarşamba günü yapılan basın açıklamasına nazaran, 46 yaşındaki Yue “Emily” Yu, üç ağır zehirlenme ve bir mesken içi darp ve bedensel yaralama ile suçlandı.

Yu’nun avukatı Scott Simmons, müvekkilinin cürmünü kabul etmeyeceğini söyledi. Kocanın, boşanma mahkemesinde Yu’dan yararlanmak için bu olayları düzenlediğini söylüyor.

Yu’nun tıpkı vakitte doktor olan kocası Jack Chen, mahkeme dokümanlarında sıvı lavabo açıcıyla zehirlendiğini ve Yu’nun onu öldürmeye çalıştığını tabir etti.

Chen, “Limonatamda kimyasal bir tat fark etmeye başladım. Doktora gidince mide ülseri ve Yemek borusu iltihabı teşhisi kondu” dedi.

Chen, boşanma, uzaklaştırma kararı ve iki çocuğunun velayeti için dava açtı.

Bölge savcılığının yaptığı açıklamaya nazaran Chen, içeceğinde tuhaf bir tat fark ettikten sonra mutfağa kameralar yerleştirdi.

Kamera manzaraları dehşetli gerçeği ortaya çıkardı. Karısı adamın içeceklerine lavabo açıcı bir sıvı döküyordu.

Yu tutuklandı.

Bölge savcılığının ofisine nazaran, Chen içecek örneklerini topladı ve bunları Irvine Polis Departmanına teslim etti. “Numuneler daha sonra test için FBI’a teslim edildi ve bu da unsurun sıvı lavabo açıcı olduğunu doğruladı.

46 yaşındaki dermatoloğun avukatı Scott Simmons çiftin boşanma basamağında olduğunu belirterek suçlamaları reddetti.

Drano isimli lavabo açıcının keskin bir kokusu ve güçlü tadı olduğunu tez eden avukat adamın bunu fark etmemesinin imkansız olduğunu ileri sürerek, “Zehirlendiğini düşündüğünde hekimi aramak yerine avukatını arıyor. Tedavi için acil servise gitmiyor” dedi.

Avukat ayrıyeten bayanın Drano isimli kimyasalı konuttaki karınca sıkıntısını çözmek için kullandığını belirtti.

Kocasının çayına zehir katan bayan suçüstü yakalandı Bilinmeyen kamera imgeleri mahkemede…

Aile içi şiddet suçlaması ile karşı karşıya kalan bayanın birinci davası 18 Nisan’da görülecek. İsimli tıptan gelen sonuçlar sonrası mahkeme bayanın hatalı olduğuna fayda verirse Yu, 8 yıl mahpus cezası ile karşı karşıya kalabilir.

Çiftin iki çocuğunun velayeti de mahkeme sonucuna nazaran belirlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir