2021 Black Friday indirimleri başlıyor

Black Friday (Kara Cuma) için Türkiye’de de pekçok kampanya düzenleniyor. Türkiye’de firmalar çocuğunlukla, Black Friday yerine Efsane Cuma, Süper Cuma, Şahane Cuma gibi isimlerle tüm dünyada yaşanan bu alışveriş çılgınlığına dahil oluyor. Black Friday ne zaman? soruları alışveriş tutkunları tarafından merakla araştırılıyor.

BLACK FRİDAY 2021 NE ZAMAN?

Türkiye’de Black Friday ve Efsane Cuma olarak bilinen bu indirim çılgınlığı 27 Kasım 2021 tarihinde başlayacak.

Black Friday, ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Gün 1932’den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar, ve beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday bir resmi tatil sayılmaz.

BLACK FRİDAY’DE HANGİ MAĞAZALAR İNDİRİMDE OLACAK?

Trendyol’da genelde 1 gün süren indirim günleri bu yıl istekler üzerine 3 gün boyunca devam edecek. 23-26 Kasım’da uygulanan Efsane FırsatlaR

BLACK FRİDAY’İN TARİHÇESİ

BLACK FRİDAY NEDİR, İSMİ NEREDEN GELİYOR?

Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir. O günde, Philadelphia’da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir. Son yıllarda, bu gün, hem insanlar hem de mağazalar için olumlu şekilde karşılanmaktadır. Walmart gibi ünlü mağazalar her yıl, kapılarını müşterilerine daha erken açmaktadırlar, ve işçilerin mesaisi daha yoğun geçmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir