Yazarımız Ahmet Tulgar son yolculuğuna uğurlanıyor

İki gün evvel konutunda geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Gazete Duvar muharriri Ahmet Tulgar, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde düzenlenen cenaze merasimiyle son yolcuğuna uğurlanıyor. Tulgar, 28 Ekim Cuma günü ikindi vaktinde Altunizade Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde kılınacak cenaze namazının akabinde Ümraniye Kocatepe Mezarlığı’na defnedilecek.

Cenaze merasimine şair Mehmet Sait Aydın, gazeteci İshak Karakaş, Hakkı Özdal, Bahadır Özgür, Sol Parti Genel Lideri Alper Taş, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP Milletvekilleri Züleyha Gülüm, Hüda Kaya ve Ali Kenanoğlu, Kozmik Gazetesi Genel Yayın Direktörü Fatih Polat, Gazete Duvar Genel Yayın Direktörü Barış Avşar, Gazete Duvar Yazı İşleri Müdürü Anıl Mert Özsoy, Gazete Duvar Yurt Haberler Müdürü Sadık Güleç ve Gazete Duvar Müellifler editörü Beyhan Sunal’ın da ortalarında olduğu çok sayıda gazeteci, siyasetçi ve edebiyatçı katıldı.

‘ZORBALIKLARA, HOYRATLIĞA KALBİ DAYANAMADI’

Şair Mehmet Sait Aydın, “Ölüm haberimi duyduğumdan beri elim Tomas Warner okumaya gidiyor. Hakkında yazılan hoş yazıları da okudum. İleride de okuyacağım. Tulgar çok kıymetli bir gazeteci olması yanı sıra, kıymetli edebiyatçılardan biriydi. Hepimizin başı sağ olsun” tabirlerini kullandı.

Cenaze merasimine katılanlardan Alper Taş ise şunları söyledi: “Çok derin bir insandı. Üretken bir insandı. Yaratıcı bir insandı. Dost, cana yakın ve âlâ bir yoldaştı. Beni motive eden, katkı sunan bir arkadaştı. Bu zorbalıklara, hoyratlığa kalbi dayanamadı. Zira çok hassas bir yüreği vardı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir