Trabzonspor’un vazgeçilmezleri Eren, Larsen ve Trezeguet!

Trabzonspor’un ekibin bu dönem oynadığı 12 resmi maçta 1026 dakika ile en fazla müddet alan oyuncusu Eren Elmalı olurken, bu oyuncuyu 989 dakika ile Larsen, 977 dakika ile Trezeguet takip etti.

Trabzonspor’da Eren Elmalı, Jens Stryger Larsen ve Trezeguet, 12 resmi maçın tamamında forma giydi.

Bordo-mavililer, bu dönem Spor Toto Muhteşem Lig’de 7, Avrupa kupalarında 4, 1 de Üstün Kupa olmak üzere 12 resmi müsabakaya çıktı.

Karadeniz takımında, bu devirde vazgeçilmez isimler Eren Elmalı, Jens Stryger Larsen ve Trezeguet oldu. Sol bek Eren Elmalı, 12 müsabakada 1026 dakika ile en fazla müddet alan oyuncuların başında gelirken bu ismi 989 dakika ile sağ bek Larsen takip etti, Mısırlı futbolcu Trezeguet de 977 dakika ile üçüncü sırada yer aldı.

Trabzonspor’da kelam konusu periyotta 28 oyuncu forma giyerken 3 yeni transfer, teknik yönetici Abdullah Avcı tarafından her maçta oynatıldı.

SAKATLIKLAR ETKİLEDİ

Trabzonspor’da kimi futbolcular, sakatlıkları nedeniyle fazla mühlet alamadı. Kadro kaptanı Uğurcan Çakır, sakatlığı nedeniyle 3 müsabakada vazife alamazken 9 maçta 810 dakika forma giydi. Kolu kırılan ve ameliyat edilen Edin Visca, 3 karşılaşmada 196 dakika oynayabildi.

Yedi maçta 476 dakika misyon alan Dorukhan Toköz’ün de çapraz bağları koptu. Ameliyat edilen Dorukhan, dönemi kapadı. Marek Hamsik, adale sakatlığı nedeniyle dönemin birinci resmi karşılaşması olan Muhteşem Kupa maçında sakatlandıktan sonra alanlara döndü. Slovak oyuncu, 6 maçta 324 dakika oynadı.

Yeni transferlerden Yusuf Yazıcı da sakatlığı nedeniyle 1 maçta 44 dakika oynayabildi. Sakatlıkları bulunan Hüseyin Türkmen, Bruno Peres ve Serkan Asan ise hiç forma giyemedi.

EN AZ MÜDDET ALANLAR

Trabzonspor’da Yusuf Erdoğan 3 maçta 5 dakika, Emrehan Gedikli 1 maçta 8 dakika, Naci Ünüvar 1 maçta 9 dakika, Lahtimi ise 1 maçta 11 dakika ile en az mühlet alan oyuncular oldu. Genç oyuncular Kerem Şen ile Taha Altıkardeş ise hiç müddet alamadı.

Takımdan ayrılan Berat Özdemir 1 maçta 5 dakika, Cornelius 7 maçta 583 dakika, Kouassi 8 maçta 189 dakika vazife yaptı.

(AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir