Trabzon’da CHP İl Başkanlığı’nı kurşunlamaya 2 tutuklama

Trabzon’da, CHP Vilayet Başkanlığı’nın bulunduğu binaya kurşun isabet etmesine ait gözaltına alınan 3 şüpheliden 2’si tutuklandı.

CHP Vilayet Başkanlığının da bulunduğu binada ateşli silahla mala ziyan verme olayı ihbarı üzerine yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Y.E.B, A.S.S. ve B.Y’nin emniyetteki süreçleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Y.E.B. ve B.Y. çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı, A.S.S. isimli denetim kaidesiyle özgür bırakıldı.

CHP Vilayet Başkanlığı’nın da bulunduğu binada ateşli silahla mala ziyan verme olayı gerçekleştiği ihbarının alınmasının akabinde başlatılan soruşturmada, dış cephe kaplamasına ve tıpkı binada bulunan bir iş yerine mermi isabet ettiği belirlenmişti.

Kamera kayıtlarından, olayın 12 Mart saat 02.05’te çeşitli kabahatlerden kaydı bulunan Y.E.B, A.S.S. ve B.Y. tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmişti. Gözaltına alınan şüphelilerin sözlerinde, çok derecede alkollü olduklarını, olayın Y.E.B’nin havaya hakikat doldur boşalt yaptığı sırada silahın ateş alması sonucu yaşandığını ve rastgele bir kasıt ögesi bulunmadığını beyan ettiği bildirilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir