Murat Yetkin: Erdoğan’ın gündemiyle halkın gündemi arasında makas açılıyor

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, AKP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın Ukrayna dönüşü uçakta bulunan gazetecilere yaptığı açıklamalara işaret ederek, “Cumhurbaşkanlığı uçağının iktisat gündeminde Merkez Bankasının faizi yüzde 14’ten yüzde 13’e indirmesi, doların yok. Bu indirimin hiçbir işe yaramayacağı yorumları da namevcut. Keza Anayasa Mahkemesinin Fiyat İstikrar Komitesi kuruluşunu Anayasa’ya karşıt bulup iptal etmesi de yok.” diye yazdı.

Erdoğan’ın “IMF’nin yaptığı son açıklamalara baktığımız vakit, Türkiye’nin ekonomik olarak dünya ülkelerinden farklı bir pozisyonda olduğunu, çok daha isabetli bir büyüme parametresini yakaladığını tabir ediyor” kelamlarına dikkat çeken Ehil, “Hayırlara vesile olsun. Yakında IMF ile -ama bu kez kesinlikle “yerli ve milli” ilan edilecek bir muahede yeri mi aranıyor sanki?
Boşuna demiyoruz Ukrayna seferi dönüşü Erdoğan’ın gündemiyle halkın gündemi ortasında makasın açıldığını gösterdi diye.” sözlerini kullandı.

Bu yazı yetkinreport.com sitesinden alınmıştır…

TIKLAYIN – Erdoğan’dan, 10 yıl sonra Esad rejimi ile ‘diplomatik ilişki’ iletisi: Suriye ile ileri düzeyde adımları temin etmemiz gerek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir