Kurban Bayramında marketler açık mı? | A101, ŞOK, BİM çalışma saatleri 2022!

Hicri ve Miladi takvimde yılın ikinci bayramı olarak bilinen Kurban Bayramına az bir müddet kaldı. 9 Temmuz Cumartesi günü itibariyle yurt genelinde ve İslam coğrafyasında Kurban Bayramı başlayacak. Bu coşku 12 Temmuz Salı günü sona erecek. Bayramda en çok ilgi edilen işletmeler ortasında da marketler bulunuyor. Bu marketler ortasında A101, ŞOK ve BİM örnek olarak gösterilebilir. Pekala, Kurban Bayramında marketler çalışacak mı? İşte, A101, ŞOK ve BİM’in çalışma programı…

MARKETLER AÇIK MI?

9 Temmuz-12 Temmuz tarihleri ortasında çabucak hemen her bölümde yer alan firmaların farklı çalışma saatleri bulunuyor. Tıpkı marketlerde de olduğu üzere. A101, BİM ve ŞOK’un da bayramdan dolayı olağana kıyasla daha farklı çalışma programına geçmesi bekleniyor.

Marketlerden kimileri Kurban Bayramının birinci gününde kapalı olacak. Kimileri da 4 gün boyunca olağan çalışma saatleri içerisinde vatandaşa hizmet vermeye devam edecek. İşte, yaygın marketlerin Kurban Bayramı takvimi…

A101

Türkiye’de 11 binin üzerinde şubesi olduğu bilinen A101’in Kurban Bayramı boyunca çalışması bekleniyor. Lakin bir evvelki yıl A101 Şubeleri Bayramın birinci günü kapalı, ikinci günü de saat 11.00’den itibaren açıktı.

Bunun dışında firmanın merkezi yerlerdeki şubelerini açık tutup, merkezden uzak yerlerdeki şubelerini bir günlüğüne kapalı tutması ve Bayramın ikinci günü saat 11.00’de açması bekleniyor. Yeniden de A101’den şimdiye dek çalışma saatlerine yönelik rastgele bir açıklama yapılmadı.

ŞOK

ŞOK Marketler firmasının Kurban Bayramı boyunca nasıl bir çalışma programı izleyeceği şimdi belirsizliğini koruyor. Lakin geçtiğimiz yıl Kurban Bayramında ŞOK’un tüm şubeleri 4 gün boyunca faaliyetlerine devam etmişti.

Bu yıl da ŞOK Marketler şubelerinin olağan çalışma saatleri içerisinde müşterilerine hizmet vermesi bekleniyor. Öte yandan, A101’de olduğu üzere ŞOK’tan da Kurban Bayramına yönelik rastgele bir yazılı açıklama metni yayınlanmadı.

BİM

Türkiye’nin yaygın marketlerinden BİM, Kurban Bayramının 1’inci ve 2’nci günlerinde kapalı olacak. 9 Temmuz ve 10 Temmuz’daki kapalılık, 11 Temmuz’dan itibaren sona erecek.

11 Temmuz Pazartesi günü saat 09.00 itibariyle BİM’in kapıları tekrar müşterilerine açılacak. BİM, 2021 yılında da benzeri bir uygulamaya gitmiş; Bayramın 1 ve 2’nci günlerinde kapanmıştı. Bu karar BİM’in tüm şubelerinde geçerli olacak.

ÇALIŞMA SAATLERİ

Ülkemizdeki marketlerden A101, ŞOK ve BİM; sabah saat 09.00 ile akşam saat 21.00 aralığında çalışmaktadır. Kurban Bayramında da bu saat birinci gün için 11.00’e çekilebilir. Lakin şimdiye dek bahsi geçen firmalardan 11.00’de faaliyetlerine başlayacaklarına dair bir duyuru yapılmadı. Bunun dışında, Bayramın üçüncü ve dördüncü günlerinde olağan çalışma saatlerine dönüleceği biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir