‘Kar ve Ayı’, Türkiye prömiyerini Altın Portakal’da yaptı

Dünya prömiyerini 47. Toronto Memleketler arası Sinema Festivali’nde yapan, Selcen Ergun’un birinci uzun metrajlı sineması “Kar ve Ayı“nın Türkiye galası 59. Antalya Altın Portakal Sinema Festivali’nin Ulusal Müsabaka kısmında gerçekleştirildi. Gösterimde Selcen Ergun’a sinemanın oyuncularından Merve Dizdar, Saygın Soysal, Erkan Bektaş, Onur Gürçay, manzara direktörü Florent Herry, kurgucu Çiçek Kahraman, üretimci Nefes Polat ve senarist Yeşim Aslan eşlik etti.

Gazete Duvar’ın aktardığına nazaran, Selcen Ergun’un senaryosunu Yeşim Aslan’la birlikte yazdığı “Kar ve Ayı“da kışın bitmek bilmediği uzak bir kasabaya atanan genç bir hemşirenin oradaki erk münasebetleri, sır iştirakleri ve kuşkuyla yüzleşme kıssası anlatılıyor. Türkiye-Almanya-Sırbistan ortak üretimi sinemanın oyuncu takımında Merve Dizdar, Saygın Soysal, Asiye Dinçsoy, Erkan Bektaş, Derya Pınar Ak, Onur Gürçay ve Muttalip Müjdeci yer alıyor.

Görüntü direktörlüğünü Florent Herry’nin üstlendiği sinemanın kurgusu Çiçek Kahraman tarafından yapıldı. Sinemanın müziklerinde ise Erdem Helvacıoğlu imzası bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir