Hüseyin Eroğlu: “Liderliğimizi devam ettirmek istiyoruz”

Spor Toto 1. Lig takımlarından Samsunspor, Eyüpspor’un 10 puan gerisinden gelerek ikili averaj ile başkan oldu. 21 maçta 11 galibiyet, 8 beraberlik ve 2 yenilgi alan Samsunspor, 41 puan ile ligin tepesinde yer aldı. Kırmızı-beyazlı grupta Teknik Yönetici Hüseyin Eroğlu, önder oldukları için keyifli olduklarını ancak dönem sonuna kadar pozisyonlarını korumak için çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

“Liderliğimizi devam ettirmek istiyoruz”

Lig liderliğini korumak için ekstra çalışacaklarını söz eden Hüseyin Eroğlu, “Geriden geldik ve üst sıraları kestirim edilenden evvel yakaladık. Lakin asıl değerli olan bundan sonra işimizin daha güç olduğudur. Biz bu yükün altından kalkacağız. Oyuncularımız, kadromuz, kentimiz, taraftarımız ve herkesin bize inandığını biliyorum. Bize her vakit her yerde takviye veriyorsunuz. Biz de bunun sorumluluğuyla ekibi dönem sonuna kadar dorukta götürme amacındayız. İstikrar yakalamak tabi ki kolay değildir. Şampiyon olmak istiyorsan seriler yapman gerekiyor. 4 maçtır kazanıyoruz ve öncesinde de galibiyet serimiz, beraberliklerimiz oldu. Galibiyet alışkanlığı çok hoş bir biçimde grubu üst çekiyor. Bunu geçen hafta Eyüpspor maçından sonra taraftarımızda, kentimizde futbol atmosferi daha canlanmaya başladığında gördük. Takımımıza yeni katılan Soner Aydoğdu ve sakatlıktan dönen oyuncularımızın da rekabetin artacağı bir takım yapımız oluşacak. 1-2 hafta sonra şiddetli bir lig maratonuna gireceğiz. 4-5 gün ortayla maçlar oynayacağız ve önümüzde şiddetli bir fikstür var. Rekabet en âlâ formda başarıyı getirir. Alternatifli takımımızla en âlâ formda hazırlanıp bu liderlik serisini devam ettirmek istiyoruz” dedi.

“En büyük tehlike rehavet”

Rehavete kapılmadan maçlara hazırlanacaklarını lisana getiren Eroğlu, “Lider olduktan sonra baskı olabilecek bir şey fakat bizim işimiz profesyonellik. Hisler bir tarafta olması gerekiyor, işimize odaklanmamız gerekiyor. Tabi ki ilerleyen maçlarda yenilgi dahi olabilir. Bazen istediğini oynayamayabiliyorsun. Zira rakipte sana bir direnç koyuyor. Biz bu işi en güzel formda profesyonellikle yönetme tarafındayız. Bende grubumla birlikte süreci en yeterli biçimde yönettiğimi düşünüyorum. Dersimize en âlâ biçimde çalışıyoruz. Çalışmadan bu iş olmuyor. Biz 24 saatimizin büyük bir kısmını çalışarak geçiriyoruz. Rehavet en büyük tehlikedir bu durum asla olmaz. Transferlerle alakalı olaylar evet konuşulmaya başlandı. Plan yaptığımız oyuncuların oynamıyorken oynuyor duruma geçmeleri ister istemez transferleri zorlaştırdı. Birtakım oyuncularımızda sakat dönüşü performans artışı gösterdi ve bu biçimde birçok oyuncu var. Tahminen 2 ay evvel bu oyuncuların performansları çok aşağıdaydı fakat şu an takım rekabeti çok fazla” diye konuştu.

“Devre ortasında oyuncu almak kolay değil”

Transfer süreci ve sakat futbolcuların durumundan da bahseden Samsunspor Teknik Yöneticisi Hüseyin Eroğlu, “Devre ortasında dışarıdan oyuncu almak kolay değildir. Üçüncü hafta geçti oyuncu gelecek, adaptasyon süreci derken tahminen 5-6 maç geçecek. Soner üzere alabileceğin hazır bir oyuncu bulursak daha güzel olur. Bu istikamette çalışmalarımız var. Şu anda transfer yapmak için oyuncu almak istemiyoruz. Şayet uygun olursa tabi ki transfer yapacağız. Tomane ile ilgili bir teklif vardı. O da şu an bizim oyuncumuz. Ön tarafta bir takım zenginliğimiz, rekabetimiz var. Kim hak ediyorsa ona forma veriyoruz. Bütün oyuncularımız üzere Tomane’ye de muhtaçlığımız olacak. Transfer devri bitene kadar tahminen 1-2 oyuncu daha alabiliriz. Tabi ki illa alacağız diye bir durum yok. Daha Harris, Yusuf Emre, Mücahit üzere birçok oyuncumuz dönecek. Moussa Guel sakatlanmadı hafif bir idman eksiği vardı ve bu maçlık takıma almadık. Liderimiz ve icra konseyimize çok teşekkür ederiz. Onlar da bu süreci çok güzel bir halde götürüyorlar. Hem grupla birlikte olmayı hem de transfer çalışmalarını yapmaya çalışıyorlar” biçiminde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir