Başkan Erdoğan’dan 2023 mesajı: En küçük bir zafiyetin milletimize çok ağır bedelleri olur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium’da düzenlenen Geçmiş Devir Belediye Liderleri İstişare ve Kıymetlendirme Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

AK Parti’nin temsilcisi olduğu kadim davamıza gönüller kazanarak katkı vermiş bir takımsınız. Şu an karşımızdaki mükemmel tablo bir anda ve kolay kolay oluşmadı. Birçok siyasi muvaffakiyetin, seçim zaferinin sevincini daima birlikte yaşadık. Kentlere kazandırdığımız birçok yatırımın memnunluğunu birlikte yaşadık. Akınlara birlikte göğüs gerdik. Sıfatlar, vazifeler, makamlar gelir geçer fakat bu gurur veren yaşanmış hakikatler sürekli bizimle kalır.

Dünyada pek az başkana böylesine esaslı, kaliteli, vefalı bir takım ile yol yürümek nasip olmuştur. AK Parti Belediye hizmetleri ile kendisini milletine ispatlamış bir takımın Türkiye’nin idareye talip olması ile ortaya çıkmıştır. Tüm ülkede tarihi bir dönüşümü yaşattık. Geçmişte merhum Menderes ve Özal’ın başlattığı ıslahatlarını çok daha fazlası ile hayata geçirmek bize nasip oldu.

ÇANKIRI DODURGA SEÇİMLERİ

Dodurga seçimleri siyasi tarihinde yerini almışlar.  Muhalefet partilerinin tamamı 146 oteyda kaldı. AK Parti yüzde 87’lik bir oranla seçimi açık orta kazanmıştır. Buradan Dodurga’lı kardeşlerime teşekkür ediyorum. Ortada fikir verecek bir tablo olduğu açık. Ülkemizde siyasi değerlendirmeler konusunda akıl ve vicdan bir kenara bırakılmış. Ülkemizin ve milletimizin yaşadığı düşünceyi sevinçle karşılayan bir güruh oluştu. Meydanı diğerlerinin çöpüne hayranlık duyup, kendi ülkelerinin hoşluklarına saldıranlara bırakmayacağız.

Türkiye 2023 Haziran’ında yapılacak yakın tarihin en değerli seçimlerinden birine hazırlanıyor. Türkiye’nin demokratik standartları gelişmiş ülkelerle uzunluk ölçüşecek düzeyde. Artık kendi vizyonunu belirleyen ve adımlarını kararlılıkla atan bir Türkiye var. Eğitimden sıhhate, güvenlikten adalete toplumsal takviyelere kadar sahip olduğu güçlü alt yapı ile amaçlarına kenetlenen bir Türkiye var.

Ülkemiz dünyanın en gelişmiş 10 ülke ortasındaki seçkin yerini almaya her zamankinden daha yakındır. İktisatta son periyotta ortaya çıkan hayat pahallılığının insanımızın belini büktüğü biliyoruz. Minimum fiyat, memur ve emekli maaşlarına kadar yaptığımız düzenleme ile üstesinden gelmeye uğraş ediyoruz.

Kimseyi işsiz bırakmadık, aç bırakmadık, açıkta bırakmadık. Şubat Mart ayları ile birlikte enflasyonu da denetim altına almış olarak yolumuza devam edeceğiz. 

NATO ZİRVESİ

NATO doruğunda kimlerle neyi nasıl konuştuğumuzu herhalde takip ettiniz. NATO’nun kayıtlarına PKK girmiştir, YPG girmiştir, PYD girmiştir lakin hepsinden öte FETÖ bir terör örgütü olarak girmiştir. Bu nasıl oldu pekala? Biz gerek NATO Genel Sekterine, gerek öteki Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a ‘bunlar bizim kırmızı çizgimizdir, Kusura bakmayın bunlar olmaz ise biz bu imzayı atmayız’ dedik. 

2023 SEÇİMLERİ

Ülkenin idaresindeki en küçük bir zafiyetin milletimize çok ağır bedelleri olacaktır. Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasından taviz vermemek için Meclis’te Cumhur ittifakının, Cumhurbaşkanlığında bizim kazanmamız kural.

Bizim hakkı lisana getirdiğimiz her yerde muhalefetin palavraları ile insanları zehirlemeye çalışacağını unutmayacağız.

Haberin Detayları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza (iOS, Android) kurabilir, Twitter’da @Haber7 hesabını takip edebilirsiniz.

App Store Google Play Takip Et

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir