Acun Ilıcalı’nın sıradaki projesi! Bir takım daha satın alıyor…

İngiltere Championship’te Hull City’nin sahibi olan Acun Ilıcalı, futbol dünyasında yeni yatırımlar gerçekleştirmeyi planlıyor. Ilıcalı, Hull City projesine dayanak olacak yeni bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

Gündem genç oyuncular

Hull City; geçmişte Jarrod Bowen, Keane Lewis-Potter ve Jacob Greves üzere genç oyuncuları A ekibe çıkarmıştı. Ama 16 oyuncunun takıma katıldığı ağır yaz transfer periyodunda hiçbir oyuncu A gruba yükselme talihini elde edemedi. Bu mevzu, Acun Ilıcalı’nın da gündeminde kıymetli yer edindi.

‘Liam da durumu bizimle paylaştı’

Fanatik’in Hull Live’dan derlediği habere nazaran; Acun Ilıcalı, genç oyuncular konusundaki durumun menajer Liam Rosenior tarafından da kendilerine iletildiğini belirtti. Ilıcalı, “Bana az evvel belirttiğiniz şeyi Liam da akademiden A ekibe gelmenin ve becelerilerini göstermenin zorluğuna dikkat çekerek bize iletti. Lewis-Potter ve Greaves’in geçmişteki yükselişleri, transferlerin pek olmamasından kaynaklıydı. Transfer yokken bu gençler yeteneklerini gösterebilecek halde oynuyorlardı. Biri Premier Lig’e gitti, oburu parlamaya devam ediyor” tabirlerini kullandı.

Ilıcalı’nın yeni planı hazır

Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı, daha fazla gencin A gruba yükeldiğini görmek istiyor ve bunu sağlayabilecek planını da hazırlamış durumda. Ilıcalı, yeni bir kulüp projesini taraftarlarla paylaştı.

Bir kulüp daha satın almak istiyor!

Acun Ilıcalı, rekabetçi bir ligde bir kulüp daha almak istiyor. Böylelikle genç oyuncuların Hull City’nin A ekibine yükselmeden evvel orada üst seviye futbola adapte olabilmeleri planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir