Abdullah Avcı’dan tepki: Oyuncuyu değil beni protesto edin

Trabzonspor teknik yöneticisi Abdullah Avcı, 0-0 biten Kasımpaşa maçının akabinde değerlendirmelerde bulundu.

Avcı Trabzonspor olarak bilhassa birinci yarıda kendilerine yakışan oyunu oynamadıklarını belirterek, “İlk yarıda hiç istemediğimiz bir oyun vardı aslında. Rakibe tahminen bir şey vermedik fakat bize yakışacak oyunu oynayamadık. Baskının ya da kendilerinde hissetikleri baskı, 2-3 pasta topu kaybetmeleri… Birinci yarıyı büsbütün çöpe attık. Kimsenin kendini ispatlamaya gerek yok, bunlar ispatlanmış ve hepsi pahalı oyuncular.” kelamlarını kullandı. Avcı konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Oyuncu aklına sahip olacak”

“İkinci yarı rakip yarı alanda oynandı. Daha baskılı bir oyun vardı. Fırsatlar da vardı. Ben tekrar birinci yarıya nazaran ikinci yarıda daha düzgün olmasına karşın daha güzel olması gerektiğini düşünüyorum. Oyuncu bir kez oyun aklına sahip olacak. Kendini ispatlamayacak. İspatlamak için bir şeye soyunmayacak. Telaşa sahanın içinde neden oluyor. Erken final pasları yahut kısa orta yapman gereken yerde şut atman üzere, kapalıysa fırsatı diğer yerde araman üzere. Bunları çalışan eden grubuz. Fırsatlar vardı. Kazansak da bunu tekrar net bir biçimde söyleyecektim. Fırsat da vardı. Kazandığımız takdirde başkan olacaktık.”

“Maç içinde oyuncuyu değil beni eleştirin”

“Biz özeleştiri yapacağız teknik grup olarak. Oyuncu da özeleştiri yapacak. Sitem değil bu, bir rica. Biz geçen sene taraftarımızla bir arada atak savunma bir arada yaparak şampiyon olduk. Onların geçen yılki şampiyonlukta inanılmaz hisseleri var. Trabzonspor dalgalı, Trabzonspor uygun değil diyorlar ya… Biz de özeleştiri yapıyoruz. Geçiş devri sancılı olacak zati. 11’de 7 tane oyuncum var. Kazansaydık önder olacaktık lakin. Çıkan oyuncu protesto, giren oyuncu protesto. Bu işin içinde protesto var. Maç bitsin protesto yapın. Maç içinde beni protesto edin. Maç içinde oyuncuyu protesto ederek performansını artıramazsınız. Bu senin kaynağından çıkmış oyuncu. Oyuncu özgüvenini kaybediyor. Şut atacakkken kenara dönüyor. Biz şampiyon olurken bize takviye oluyordu taraftar. Kazansaydık önder olacaktık. Protestosu var işin içinde lakin 80. dakikada oyuncu girip çıkarken protesto. Bu gelişimi tıkar. Fırsatlar yeniden gelecek önümüze. Kentin ve grubun buna muhtaçlığı var geçiş periyodunda. Kaybettiğimiz bir şey yok. Tekrar perşembe gününe en yeterli halde hazırlanacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir